Arama:

Ülkemizdeki teknolojik alandaki çalışmaları artırmak, genç beyinleri bir araya toplayarak fikirler üretmek ve bu fikirleri hayata geçirmek üzere kurulduk. Bizi, bunu yapmaya, kendi tarihimiz ve bilimin ne kadar önemli olduğunu söyleyen ilim adamları itti. Çünkü ilimden uzak yaşamanın aslında insanlığın hakkını tam mânâsıyla kavramamak olduğunu biliyoruz.

"Beşikten mezara kadar ilim öğrenin." (Hz. Muhammed)

"Cevizi kırıp özüne inmeyen, hepsini kabuk zanneder." (İmam Gazali)

"İlim bahçesi, cennet bahçesidir." (Hz. Ali)

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." (Mustafa Kemal Atatürk)

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır." (Hacı Bektâş-ı Veli)

İlmin ne kadar önemli olduğunu kendi tarihimizden görüğümüz gibi dünya tarihinde de ilim konusunda ses getirmiş kişilerden de öğrendik, öğreniyoruz. Bunlardan bazıları:

 

“Hayat, bisiklete binmek gibidir. Dengede kalmak için hareket etmek zorundasınız.” (Albert Einstein)

"Başarısızlık da bir seçenektir. Eğer ki başarısız olmuyorsanız, yeterince girişimde bulunmuyorsunuz demektir!” (Elon Musk)

“Teorik olarak mümkün olan her şey, teknik zorlukları ne olursa olsun, eğer yeterince arzulanırsa pratik olarak elde edilecektir.” (Arthur C. Clarke)

 

Evet, kendi tarihimizdeki ses getirmiş, iz bırakmış ve bize kıymetli öğretiler sunmuş kişilere baktığımızda hepsi; ilmin, bilimin ve teknolojinin peşinden koşmanın ne kadar değerli olduğunu bize anlatmıştır. Dünya tarihinde de başarılı olanların yerinde saymayan, çalışan, üreten insanlar olduğunu görebiliriz.

 

Bizler gibi çalışmanın ve üretmenin önemini bilen ve gerçekten dünyadaki birçok insandan daha iyi fikir ve hayal gücüne sahip gençlere sahibiz. Biliyoruz; birileri bir yerlerde kodluyor, üretiyor; fakat sesini duyuramıyor. Birilerinin aklında dünyayı daha iyi bir yer yapacak şahane fikirler var; ama bunları hayata geçirecek imkânlara sahip değiller.

 

Bizler de ilk önce bu ortamı kurmakla işe başlayalım hep birlikte teknoloji üretelim, diye "PLATİNUM TEKNOLOJİ OFİSİ"ni kurduk. Bu ofisin kapısı; fikri olan, yazılımcı/tasarımcı olan, herhangi bir teknoloji alanında bir şeyler yapan ve bu işleri desteklemek isteyen kişilere açık bir ofis kuralım, kendi Silikon vadimizi Türkiye'nin her yerinde kuralım, dedik.

 

Şimdilik 3 şehirde (İstanbul, Konya ve Adana) yazılım ofislerimizi kurduk. Buraya gelemeyen ve aramıza katılan onlarca arkadaşımızla da uzaktan projelerde ortaklık yürütmekteyiz.

 

Onlarca yatırımcı, arkadaşlarımızın projesini dinlemekte ve projelerine maddi destek sağlayarak onların geliştirilmesi için ortak olmaktadır. Kendi sermayemizi de bu iş için harcamaktayız.

 

Aylık toplantılar yaparak projeleri seçmekte, bizim ekibimizde olan yazılımcılara bilgi seviye ve yeteneklerine göre proje görevlendirmelerini yapmaktayız.

 

Bir yazılımcı isen, tasarımcı isen veya aklında bir fikrin varsa bizimle paylaş. Yatırım yapmak istersen projelerimizden birisine yatırımcı da olabilirsin.

 

İlk projemizi hayata geçirdik. "GetirCEM Sipariş Sistemleri" ile artık alışveriş yapmayı hem daha basit ve çağa uygun hem de işletmeler için maliyetleri daha düşük bir hâle getirdik. Siparişlerini GetirCEM'den vermeyi unutma...